Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne


www.pogranicze.uni.opole.pl

2 października zapraszamy na inaugurację roku akademickiegoW czwartek, 2 października 2014 roku zapraszamy na uroczystą, 65 inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00 w auli Wydziału Teologicznego UO przy ulicy Drzymały 1a. Wykład inauguracyjny wygłosi profesor Marian Zembala, wybitny europejski kardiochirurg.

Dzień wcześniej, o godzinie 18:00, w kościele seminaryjno-akademickim (ul. Drzymały), biskup Andrzej Czaja będzie przewodniczyć mszy świętej w intencji studentów i pracowników środowisk akademickich Opola.

Godziny rektorskie 2 października

W dniu uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 obowiązywać będą godziny rektorskie od godz. 10.30 od godz. 13.30.

Plany zajęćProsimy wszystkich studentów naszego instytutu o zapoznanie się z planami zajęć.
Ostatnia aktualizacja 01.10.br. (środa), godz. 10:00.Dzień Adaptacyjny w Instytucie PolitologiiDrodzy studenci I roku,

W imieniu dyrekcji Instytutu Politologii witamy wszystkich studentów I roku w murach naszej Alma Mater Opoliensis i zapraszamy do uczestnictwa w Dniu Adaptacyjnym, który odbędzie się 30 września 2014 roku.

W trakcie Dnia Adaptacyjnego przedstawiciele dyrekcji oraz studenci przekażą Wam niezbędne informacje dotyczące spraw organizacyjnych oraz zapoznają Was ze specyfiką studiów na Waszym kierunku.


Інформація для абітурієнтів з України


Trójstronne studia magisterskie EUROPA MASTER


Harmonogram egzaminów w sesji letniej 2013/2014Szczegółowy harmonogram w rozwinięciu wiadomości.

Sesja naukowa: „Rwanda – 20 lat po ludobójstwie”W 1994 roku w Rwandzie doszło do najbardziej efektywnego ludobójstwa w dziejach. W ciągu 100 dni dokonano masakry ponad 800 tys. osób pochodzących z plemienia Tutsi. W tym roku obchodzimy dwudziestolecie tego tragicznego wydarzenia. Instytut Politologii UO przy współpracy ze studentami studiów doktoranckich Nauk o polityce serdecznie zapraszają na sesję naukową pt.

„Rwanda – 20 lat po ludobójstwie”.

Sesja odbędzie się 20.05.2014 r. (wtorek) o godz. 13 w sali nr 15 w Collegium Civitas.

Debata: "Eksperctwo, doradztwo i konsultacja – różne sposoby wykorzystania wiedzy w polityce"W powszechnym mniemaniu, politycy to osoby szczególnie niedouczone. Tak naprawdę jednak, procesy decyzyjne uległy dzisiaj daleko idącej specjalizacji i żaden polityk nie jest w stanie objąć całokształtu ich uwarunkowań, przebiegu i konsekwencji. Politycy podejmują dzisiaj decyzje dotyczące takich skomplikowanych dziedzin, jak genetyka, nanotechnologia, nowoczesna medycyna, energetyka, ekologia, etyka czy nowe technologie.

W celu kompetentnego i wszechstronnego odniesienia się do tych zagadnień zapraszamy Państwa na seminarium, które w całości będzie poświęcone różnym sposobom i możliwościom wykorzystania wiedzy w polityce. Spotkanie będzie podzielone na trzy części.

Termin i miejsce: 13 maja 2014 r. (wtorek), Collegium Civitas UO, sala im. Józefa Kokota (nr 20), godz. 12:00
Organizator główny: Pracownia Analiz i Ekspertyz Instytutu Politologii UO

Strona 1 z 29
Instytut Politologii

ul. Katowicka 89, 45-061 Opole
tel. (077) 452-74-60
fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl
admin: paradowski@uni.opole.pl
dol