Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne


www.pogranicze.uni.opole.pl

Trójstronne studia magisterskie EUROPA MASTER


MOST - rekrutacja 2014/2015


Інформація для абітурієнтів з України


Czterostronne Spotkania MłodzieżyDepartament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego zaprasza wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji międzynarodowych spotkań młodzieży z czterech regionów partnerskich: Burgundii, Województwa Opolskiego, Nadrenii-Palatynatu i Kraju Środkowoczeskiego.
Spotkania odbędą się w miejscowości Příbram w Kraju Środkowoczeskim, w dniach 18 - 22 maja 2014, ich tematem będzie „Dziedzictwo kulturowe regionów".
 
Warunkiem uczestnictwa jest wiek 18-25 lat oraz dobra znajomość języka angielskiego
 
Więcej informacji na stronie: http://opolskie.pl/serwis/index.php?id=200&idd=1415

Gościnny wykład dra Ryszarda ŻółtanieckiegoInstytut Nauk Pedagogicznych i Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na spotkanie z dr. Ryszardem Żółtanieckim, kierownikiem Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas w Warszawie, byłym Ambasadorem RP w Grecji i na Cyprze, który wygłosi wykład:

Dyplomacja XXI wieku - wymiar kulturowy

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2014 r. o godz. 12:00 w Sali Audytoryjnej im. prof. Józefa Kokota Collegium Civitas UO, ul. Katowicka 89.

W cyklu "Spotkania z polityką" debata z udziałem posła na Sejm RP Januszem PalikotemStudenckie Koło Naukowe Politologów zaprasza na debatę z cyklu "Spotkania z polityką", której gościem i uczestnikiem będzie poseł na Sejm RP Janusz Palikot przewodniczący Twojego Ruchu. Temat najbliższej debaty to:

Polityka energetyczna UE wobec Rosji. Razem czy osobno?”

Debata odbędzie się 24 marca 2014 r. o godz. 12:00 w Sali Audytoryjnej im. prof. Józefa Kokota Collegium Civitas UO, ul. Katowicka 89.

Program Erasmus+ (nabór na rok akademicki 2014/2015)W związku z przesunięciem terminu składania protokołów z rekrutacji na wyjazdy w programie Erasmus przez Biuro Programu Erasmus UO wnioski na wyjazdy na kierunkach politologia, stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna można składać do 24 marca do godziny 10.00 w pokoju 314. Lista rankingowa studentów wyjeżdżających z tych kierunków będzie ogłoszona 25 marca 2014.

dr Joanna KulskaProgram obchodów jubileuszu UO i inne atrakcje na XX-lecie naszej uczelniW imieniu władz naszej Alma Mater serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników (byłych i obecnych) do udziału w uroczystościach jubileuszowych.

Program uroczystości


Strona 1 z 29
Instytut Politologii

ul. Katowicka 89, 45-061 Opole
tel. (077) 452-74-60
fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl
admin: paradowski@uni.opole.pl
dol