Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne


www.pogranicze.uni.opole.pl

Plany zajęćProsimy wszystkich studentów naszego instytutu o zapoznanie się z planami zajęć.
Ostatnia aktualizacja 29.09.br. (czwartek), godz. 8:00.Dzień Adaptacyjny w Instytucie PolitologiiDrodzy studenci I roku,

W imieniu dyrekcji Instytutu Politologii witamy wszystkich studentów I roku w murach naszej Alma Mater Opoliensis i zapraszamy do uczestnictwa w Dniu Adaptacyjnym, który odbędzie się 30 września 2016 roku.

W trakcie Dnia Adaptacyjnego przedstawiciele dyrekcji oraz studenci przekażą Wam niezbędne informacje dotyczące spraw organizacyjnych oraz zapoznają Was ze specyfiką studiów na Waszym kierunku.


Rekrutacja na studia podyplomowe Administrator Bezpieczeństwa InformacjiNominacja do Nagrody im. Jana DługoszaMiło nam poinformować, że książka pt. "Niewola w cieniu Alp. Oflag VII A Murnau" (Opole 2015) autorstwa prof. dr hab. Danuty Kisielewicz, kierownika Katedry Studiów Regionalnych Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego, została nominowana do Nagrody im. Jana Długosza.
Organizatorem Konkursu są Targi Książki w Krakowie. Strategicznym celem tej inicjatywy jest popularyzacja książki naukowej oraz wzrost czytelnictwa w Polsce. Jego celem jest także uhonorowanie i nagrodzenie autora dzieła z dziedziny humanistyki o wybitnych wartościach poznawczych, wnoszącego istotny wkład w rozwój polskiej nauki i  kultury. Książka Profesor Kisielewicz została wyłoniona przez Jury jako jedna z dziesięciu publikacji nominowanych do nagrody. Rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza nastąpi 27 października 2016 r. podczas Targów Książki w Krakowie.

Plany zajęć - studia doktoranckieProsimy studentów studiów doktoranckich o zapoznanie się z planem zajęć na semestr zimowy.
Rekrutacja trwa

Sukces naukowy dra Marka ChylińskiegoMiło nam poinformować, że Rada Naukowa Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 14 lipca 2016 r. podjęła uchwałę o nadaniu Panu dr. Markowi Chylińskiemu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o mediach. Jest to pierwsza w Polsce habilitacja w nowej dyscyplinie nauki o o mediach. Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i satysfakcji z kariery naukowej.

Obrona pracy doktorskiej mgr Malwiny PopiołekDziekan i Rada Wydziału Historyczno–Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego zawiadamiają, że dnia 28 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 w sali 15 Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego, ul. Katowicka 89, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Malwiny Popiołek.

Strona 1 z 37
Instytut Politologii

ul. Katowicka 89, 45-061 Opole
tel. (077) 452-74-60
fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl
admin: paradowski@uni.opole.pl
dol