Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne


www.pogranicze.uni.opole.pl

Nowy kierunek studiów I stopnia: Bezpieczeństwo międzynarodoweRekrutacja 2016/2017


Sukces naukowy dra Marka ChylińskiegoMiło nam poinformować, że Rada Naukowa Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 14 lipca 2016 r. podjęła uchwałę o nadaniu Panu dr. Markowi Chylińskiemu stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o mediach. Jest to pierwsza w Polsce habilitacja w nowej dyscyplinie nauki o o mediach. Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i satysfakcji z kariery naukowej.

Rekrutacja na studia podyplomowe Administrator Bezpieczeństwa InformacjiObrona pracy doktorskiej mgr Malwiny PopiołekDziekan i Rada Wydziału Historyczno–Pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego zawiadamiają, że dnia 28 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 w sali 15 Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego, ul. Katowicka 89, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Malwiny Popiołek.

Harmonogram egzaminów w sesji letniej 2015/2016Szczegółowy harmonogram w rozwinięciu wiadomości.

Archiwizacja prac dyplomowychW Uniwersytecie Opolskim zmieniają się zasady składania prac dyplomowych. Zmiany dotyczą zarówno studentów jak i promotorów i recenzentów.

Sprawę reguluje zarządzenie nr 1/2016 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 15 stycznia 2016 r. w sprawie zasad przygotowania i archiwizacji prac dyplomowych (magisterskich, licencjackich i inżynierskich) w Uniwersytecie Opolskim zamieszczamy Instrukcję dla promotorów i recenzentów oraz Instrukcję dla studentów dot. archiwizacji prac w Archiwum Prac Dyplomowych.

Ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka "Kryzys Unii Europejskiej"Już w piątek (03.06.2016 r., godz. 10:00) w Collegium Civitas Uniwersytet Opolski ogólnopolska konferencja naukowa "Kryzys UE". Unia Europejska przeżywa kryzys na wielu płaszczyznach - począwszy od finansowych problemów Grecji czy Portugalii poprzez brak spójnej koncepcji co do przyszłości UE, konflikt wewnętrzny dotyczący polityki migracyjnej po zagrożenie i potencjalne konsekwencje Brexitu.

Ogólnopolska konferencja studencko-doktorancka organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Politologów Uniwersytetu Opolskiego ma być polem do dyskusji na temat przyczyn, wielowymiarowości oraz potencjalnych skutków m. in. kryzysu ekonomicznego czy instytucjonalnego Unii Europejskiej.


Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz mieszkańców miasta zainteresowanych tematyką do uczestnictwa w konferencji.

Strona 1 z 37
Instytut Politologii

ul. Katowicka 89, 45-061 Opole
tel. (077) 452-74-60
fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl
admin: paradowski@uni.opole.pl
dol