Athenaeum. Polskie Studia Politologiczne


www.pogranicze.uni.opole.pl

Studia w Czarnogórze w ramach programu Erasmus +Studenci (I i II stopnia)  zainteresowani odbyciem letniego semestru studiów (2015-2016) na Uniwersytecie Czarnogóry (http://www.ucg.ac.me/eng/)  proszeni  są o złożenie w sekretariacie Instytutu Politologii następujących dokumentów:  
  • Wniosek wyjazdowy (aktualna wersja opublikowana na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl,
  • Zaświadczenie o średniej ze studiów i innych osiągnięciach naukowych,
  • Potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie B2 (akceptowany jest certyfikat Studium Języków Obcych UO bądź inny poświadczający znajomość języka na wymaganym poziomie)
  • Oświadczenie o możliwości dofinansowania pobytu na studiach ze środków prywatnych (wersja opublikowana na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl

Dokumenty można składać do 1 grudnia. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 2 grudnia o godzinie 16.00 w Instytucie Politologii w Sali 302.  W przypadku pytań można kontaktować się z dr Bartoszem Czepilem bczepil@uni.opole.pl

Nagroda Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej dla dr Mireli MazurkiewiczMiło nam poinformować, o otrzymaniu przez dr Mirele Mazurkiewicz I nagrody w Konkursie  Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej  na Najlepszą Pracę Doktorską z zakresu Nauk o Mediach i Komunikowaniu DOKTORAT ’14″. Praca doktorska pt. "Stan wojenny w Polsce w perspektywie Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa" uzyskał w opinii recenzentów 52 punkt (na 55 możliwych), co spowodowało przyznanie I nagrody (ex  aequo z jeszcze jedną pracą).

Promotorem nagrodzonej pracy była prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 26 listopada 2015 roku w Auli Collegium Maius UJ.

Serdecznie gratulujemy!


Plany zajęćProsimy wszystkich studentów naszego instytutu o zapoznanie się z planami zajęć.
Ostatnia aktualizacja 09.11.br. (poniedziałek), godz. 09:00.Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Pomiędzy demokracją a autorytaryzmem. Dylematy państw Europy Środkowo-WschodniejW imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w
międzynarodowej konferencji naukowej, która odbędzie się 7 i 8 grudnia 2015
roku w Instytucie Politologii. Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdą
Państwo na stronie internetowej:

www.mkn2015.uni.opole.pl

Nagroda im. Karola Miarki dla prof. Danuty KisielewiczMiło nam poinformować, o otrzymaniu przez prof. Danutę Kisielewicz nagrody im. Karola Miarki. Nagroda ta przyznawana jest osobom, które upowszechniając kulturę i naukę, nawiązują w swej działalności do idei realizowanych przez jej patrona oraz wnoszą trwałe, humanistyczne wartości do kultury narodowej.


Szczegółowe informacje na temat uroczystości na stronie www.opolskie.pl

DYPLOMATORIUM '2015Finis coronat opus”

DYPLOMATORIUM-2015, czyli uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów magisterskich absolwentom politologii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Opolskiego oraz rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską im. Profesora Józefa Kokota odbędzie się 21.11.2015 r. (sobota) o godzinie 13:00 w Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego, ul. Katowicka 89, sala Józefa Kokota (parter - s.20).

Seminarium międzynarodowe: Dyplomacja obywatelska w relacjach polsko-czeskichInstytut Politologii UO i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zapraszają na seminarium międzynarodowe na temat:

Dyplomacja obywatelska w relacjach polsko-czeskich

w dniu 27 października o godz. 10.30 w Collegium Civitas. Program seminarium w załączeniu.

Program seminarium

Konferencja: „Mniejszości w Polsce i na Ukrainie z perspektywy regionów"Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Instytutem Politologii Uniwersytetu Opolskiego oraz Stowarzyszeniem Współpracy Polska-Wschód, Oddział Opole zapraszają na konferencję:

„Mniejszości w Polsce i na Ukrainie z perspektywy regionów".


Konferencja odbędzie się w dniu 22 października 2015 r., rozpoczęcie godz. 10:00
w Auli Błękitnej Collegium Maius UO, pl. Kopernika 11 w Opolu.

Program konferencjiStrona 1 z 33
Instytut Politologii

ul. Katowicka 89, 45-061 Opole
tel. (077) 452-74-60
fax (077) 452-74-69
e-mail: politologia@uni.opole.pl
admin: paradowski@uni.opole.pl
dol